Інформація щодо наукометричних баз

Наукометричні бази – це постійно оновлювані переліки наукових видань, які відібрані, враховуючи їх якість та дотримання редакціями правил рецензування. Наукометричні бази мають механізм обчислення вагомості (популярності) видань та окремих авторів на підставі цитування наукових робіт.
Найпоширеними і значимими сьогодні є бази SCOPUS та Web of Science Core Collecion. Саме публікація у журналах, які належать до цих баз (індексуються у цих базах), останнім часом є обов’язковою вимогою МОН України для отримання вчених звань і наукових ступенів.

SCOPUS

Перелік всіх видань, які індексуються у базі SCOPUS, можна переглянути за посиланням CiteScore metrics – Scopus Sources. Є можливість шукати конкретний журнал за назвою, ISSN, видавцем, оцінити рівень журналу за кількісними показниками цитованості і впливовості, знайти журнали відповідної галузі тощо. Під час вибору журналу для публікації важливо враховувати перелік журналів, які раніше знаходились у базі, але були виключені. Завантажити файл із переліком таких журналів можна у посиланні Scopus Discontinued Sources List.

Web of Science

Перелік журналів, що входять до наукометричної бази Web of Science Core Collecion, можна переглянути за посиланням MASTER JOURNAL LIST. Сервіс надає можливість зручного пошуку за назвою журналу, категорією або ISSN. Також, безкоштовно зареєструвавшись, можна завантажити pdf-файли із переліком журналів за напрямами:

  • Arts and Humanities Citation Index™ (AHCI)
  • Science Citation Index Expanded™ (SCIE)
  • Social Science Citation Index™ (SSCI)
  • Emerging Sources Citation Index™ (ESCI)


Корисні посилання:

http://www.kdu.edu.ua/new/nauk_scopus_web_of_science.php
https://nim.media/articles/35-porad-yaki-dopomozhut-pidgotuvati-stattyu-dlya-publikatsiyi-v-zhurnalakh-shcho-indeksuyutsya-v-scopus-ta-web-of-science
http://osvita.ua/vnz/69911/

ПУТІВНИК З ПУБЛІКАЦІЇ СТАТТІ В МІЖНАРОДНИХ НАУКОМЕТРИЧНИХ БАЗАХ (переглянути)

ORCID (особистий науковий ідентифікаційний номер)

ORCID – це реєстраційний номер, який об’єднує всі ваші наукові дослідження і публікації. Пройшовши реєстрацію на ORCID (www.orcid.org), ви отримуєте унікальне 16-значне посилання, яке веде у ваш особистий онлайн–досьє. Це досьє знаходиться у відкритому доступі. Його можуть переглядати редактори, що фінансують організації, видавці та установи. ORCID вирішує проблему плутанини, пов’язаної з іменами авторів, і може використовуватися як сполучний ідентифікатор на всіх етапах процесу наукової комунікації.

Індекс Гірша (h–індекс)

h–індекс – це показник, який характеризує продуктивність окремого вченого, засновану на кількості його публікацій і кількості цитувань кожної з опублікованих їм статей протягом усього його життя. Цей показник залежить як від кількості (кількість публікацій), так і від якості (число цитувань) публікацій даного вченого.

Якщо розташувати всі публікації даного вченого в порядку спадання за кількістю цитувань кожної публікації, h–індекс – це найбільше число статей, h , кожна з яких отримала як мінімум h цитувань. Отже, якщо 10 статей даного вченого отримали як мінімум 10 цитувань, то h–індекс цих публікацій буде дорівнювати 10; якщо 81 стаття вченого отримала як мінімум 81 цитування, то h–індекс дорівнюватиме 81. Значення h–індексу дорівнюватиме 1, якщо кожна зі статей вченого отримала по 1 цитуванню, а також якщо цитування отримала лише 1 стаття вченого.